1.Dvojí neštěstí

4. května 2008 v 16:28 |  Na konci světa
Takže tu máme první kapitolku povídky na konsi světa.Nějak se mi nechtěla psát,ale alespoň něco, snad sem vás potěšila.Nejspíš nějakou dobu nic nenapíšu, páč jedu v útěrý do Paříže a pak to bude takový roztrkaný a si na to nebudu mět myšlenky.Tuto kapitolku chci věnovat lyře92, protože to ona mě dostrala k tomu, abych něco napsala.Tak se mějte a hlavně, PIŠTE KOMENTÁŘE, JINAK PŘÍŠTĚ NIC NEBUDE!Náštěvnost je pro mě dobrá, takže nechápu, proč prostě nemužete naspat komentář....tak prosím, pište!!

….Do Austrálie?!Cože? Né, to, né…"Jamesovi se právě zhroutil svět.jeho jediná, dlouholetá láska se odstěhovala do Austrálie a on ji už nikdy, nikdy neuvidí!Po tváři mu stekla slza, ihned ji však setřel.Nechtěl, aby někdo viděl známky jeho slabosti.
,,Potřebuju být sám."oznámil ostatním James a odešel od nebelvírského stolu, z Velké síně, z Bradavického hradu.Vyběhl a utíkal po školních pozemcích, dokud se zoufale nesesunul k zemi a nezačal plakat.
******
Sirius Black, Jamesův nejbližší člověk, však přesto viděl slzu, která tekla po kamarádově tváři.Okamžitě poznal, že je James na dně.A ihned ho napadla myšlenka, že je čas alespoň částečně splatit dluh, který u Jamese má.Je čas splatit to, že ho James nechal u sebe doma, když neměl kam jít, že ho přítelova rodina přijala za vlastního syna.
,,Hej Karo," oslovil dívku, která jim vše řekla, ,,nevíš, jak to bylo?proč se Lily odstěhovala nebo alespoň na nějaké určité místo?"
Dívka pokrčila rameny. ,,Vím jen, co mi Lily psala.Že se stěhuje do Austrálie, že chce její mamka začít znovu.A že jí tu školu domlouval Brumbál.tak zkus ho."dořekla Kara a otočila se zpátky ke svým kamarádkám.
Sirius se tedy podíval k učitelskému stolu.A hle, jaká náhoda, ředitel se díval právě na něho, ač při tom mluvil s profesorem Kratiknotem.
Zřejmě už postřehl, že James zmizel a že taky ví, z jakého důvodu.
Sirius se zvedl a pomalu kráčel k ředitelovi.Ten se na něho díval a pokývl hlavou.
,,Potřeboval bych s vámi mluvit, pane řediteli."
,,Pravděpodobně vím, o čem."
,,V tom případě taky víte, jak to spěchá."
Ředitel se usmál.
,,Chápu vaše obavy a starosti o Jamese, ale přesto…dobrá, přijďte za mnou po slavnosti."
Sirius se jen chladně usmál, přikývl a otočil se k odchodu.
,,A pane Blacku, popravdě sem očekával, že něco podobného uděláte, že hned začnete jednat.Možná se to z počátku jeví nemožné,ale…však víte."ředitel se usmál a v očích se mu objevili takové ty šibalské jiskřičky.
******
Lily stála před velkou budovou.Přestože ji viděla u několikrát, pořád byla stále ohromená.
Tato budova nevypadalo obyčejně- to tedy ne.
Ona totiž byla obložena škeblemi, mořskými korály, ježky,mořskými řasami. mušlemi, tisícemi kamínků.
Celé město jím bylo obloženo.Od kouzelnické radnice přes hospody až po obyčejné domy.
Lily to fascinovalo.Nikdy nic podobného neviděla-ovšem, co byste taky čekali od jediného kouzelnického města na světě?
La Grange-místo, kde žijí tisíce kouzelníků.La Grange je kouzelnická Mešita- každý žijící kouzelník se sem musí alespoň jednou za život podívat.
Ale přesto, pře ze všecko možné, co toto tajemné město poskytovalo, zde Lily nemohla být šťastná.
Povzdechla si a vstoupila do nádherné budovy-a vešla do stejně tak úchvatného sálu.Celá vstupní síň byla z bílého mramoru, jen občas se mihly žilky zlata.Přepychové pohovky v každém koutě místnosti přímo vybízely k tomu, aby jste se do nich posadili a pohodlně se uvelebili.
Ano, Lily se nacházela ve svém novém útočišti, La Granské kouzelnické škole.
Prošla dveřmi naproti síně a začala stoupat schody do druhého patra, kde se měla konat její první vyučovací hodina tohoto dne.
,,Lily!"
Schody vybíhala hubená dívka s červenými proužky melíru propletenými mezi hustými kaštanovými vlasy,které měla zapletené do dvou francouzkých copů vesele tančících kolem jejího celkem hezkého obličeje. Hnědá živá očka, která viděla všechno, jen ne to, co vidět měla, malý nosík, růžová ústa roztáhlá v nikdy nekončícím úsměvu.
,,Ahoj, Mirando." Pozdravila Lily dívku a usmála se.Bylo to zatím její jediná kamarádka na nové škole.Nevěděla čím to je, ale mezi zdejší kolektiv prostě nedokázala zapadnout.Studenti ji nějak nechtěli vzít mezi sebe, tak byla ráda, že alespoň Miranda se sní baví.
,,Ahojky Lily, jak se dneska máš?"zeptala se Miranda vesele.
,,Mohlo by to být horší." Odpověděla ponuře
,,Ale taky lepší.Nesmíš si z těch místních pitomců dělat hlavu, nevědí, co k nám přišlo za poklad."pokoušela se Lily zvednout náladu.
,,Poklad?"zasmála se Lily, ,, ani bych tak docela neřekla."
,,No ale já jo.Než jsi přišla, byla jsem s domácími úkoly v neustálém boji.A teď si tady ty a je to tisíckrát lepší." Zatleskala a povyskočila si. ,,Ono to tady nebude nakonec tak zlé, jak to vypadá," pokračovala, ,, časem si zvykneš a oni tě taky budou brát.Jenom nesmíš být hned hr hr."
,,Díky, Mirando."řekla Lily a vešla do učebny lektvarů.
,,Nemáš zač." zašvitořila a posadila se vedle Lily.
V tu chvíli vešel do třídy profesor a dívky se začali věnovat jeho výkladu.
,Zde je to tak jiné,než v Bradavicích.Takové vážnější, přísnější.Všichni se zde chovají tak trochu povýšeně s úctou a respektem k profesorům.Berou zdejší studium opravdu vážně.´ pomyslela si Lily, zatím co si zapisovala poznámky.
Pan Arts, jak se jejich profesor lektvarů jmenoval, jim zadal celkem obtížný lektvar- ale ne pro Lily, která ho již dělala v Bradavicích.Takže zatímco se s ním ostatní lopotili, ona ho už měla dávno hotový a dívala se po třídě, sem tam poradila Mirandě (která jí za rady byla opravdu vděčná) a pozorovala práce ostatních studentů.
,,Slečno…Evansová, jak to, že nepracujete?" objevil se najednou před ní profesor.
,,Já už to mám hotové, pane." řekla Lily.
,,No to se na to podívejme..ehmm..ehm..chtělo by to špetku upířích uší, ale jinak je to v pořádku."zkonstatoval profesor.Nebyl zrovna nadšený z toho, že ji měl pochválit.
Lily posmutněla.Všimla si toho, jak se k ní profesoři chovají.Jako kdyby se pro tuto školu vůbec nehodila, jako by tam byla čistě omylem.
Miranda si kamarádčina pohledu velmi dobře všimla.
,,No tak Lily, seber se, přece si z toho starýho ňoumu nebudeš dělat vrásky.Lektvar jsi přece měla správně, tak se ničeho jiného nevšímej."povzbuzovala.
,,Tobě se to snadno říká, když se k tobě takhle nikdo nechová."zamračila se Lily a opět si povzdechla.
Miranda si zasmála.
,,Protože po šesti letech studia jim prostě došlo, že já se ke škole pravděpodobně nikdy nebudu chovat zodpovědně, takže zanechali úsilí změnit mě."
,,Ale já se chovám zodpovědně.Vždycky jsem perfektně nachystaná, dávám pozor, úkoly mám vždy hotové.A přesto se ke mně chovají…"nedopověděla.
Miranda se zatvářila mírně rozpačitě.
,,No víš, Lily, Bradavice tady mají takovou zvláštní pověst."
,,Jakou?Co je na Bradavicích špatného?"Lily se opět zamračila.
,,Ehm…Bradavice působí dojmem trhlého geniálního ředitele, začarovaným lesem plným bájných zvířat a obrovským hradem kdesi v pustině.Říká se- a já nevím, jestli je to pravda-, že tamní škola neklade na studium moc velký důraz."
Lily poklesla údivem brada.To že se o jejích milovaných Bradavicích říká?
,,Já vážně nevím, co je na tom pravdy, " pokračovala honem Miranda, když viděla Lilyin výraz, ,, ale z tvého vyprávění působí naopak Bradavice velmi příjemně a domácky, ne jako tady, a já bych se tam určitě chtěla někdy přijet podívat."
Lily přikývla. ,,Bradavice byly, jsou a vždycky budou můj druhý domov."Málem měla slzy na krajíčku.
Miranda pohladila Lily po hlavě.
,,Tak moc se ti po nich stýská?"
,,Strašně moc.Až nyní jsem si uvědomila, co to pro mě znamenalo, tam studovat.našla jsem tam ty nejlepší lidi, co sem mohla.Zvlášť jednoho."při vzpomínce na něho ji bolestně píchlo u srdce.
,,Máte tam pěkný kluky?"pokusila se Miranda přilepšit Lily náladu
,,Ty nejhezčí.Takový Sirius Black, školní Cassanova, ten by se ti určitě líbil.Nebo Josh McCartney, Harry Clar, Tom Angels, James Potter…"poslední jméno téměř zašeptala.
Miranda to ovšem slyšela.
,,Ten se ti líbí?"
Lily zčervenala
,,Máš ho ráda?"
Neopověděla.
,,Je to tvůj kluk?"
Zavrtěla hlavou.
,,Tajná láska?"
Obrátila oči k nebi.
,,Nechám se podat."
,,Je to prostě kluk, která byl do mě zamilovaný, ale já ho odsuzovala pro jeho povýšenost. Kamarádil se Siriusem Blackem, takže ti dva si připadali jako králové školy.Pořád za mnou chodil, před celou školou mě zval na rande, posílal mi psaníčka, kytky, dělal různé průšvihy, jenom abych si ho všimla.Já si o něm tedy myslela, že je to prostě jenom blbeček, kterej se chce pobavit na můj účet.byl mi úplně lhostejný.Až teď zjišťuju, že on mě asi fakt miloval a mé city k němu byli všechno jenom né lhostejné."
Lily byla ráda, že se někomu mohla svěřit.
To už dávno nebyli ve školní budově, ale seděli na lavičce na kraji nádherného parku plného zeleně, kytek, včel a motýlů a čekali na další hodinu.
,,Třeba není ještě všechno ztracené.Jestli tě tak moc miluje, jak říkáš, tak bude bojovat za každou cenu, aby se k tobě dostal, nemyslíš?"
Lily na ni zadumaně pohlédla.Takhle o tom nepřemýšlela.
,,Asi máš pravdu."
,,Jistě že mám."zakřenila se Miranda
,,Náfuko." Zasmála se Lily a praštila dívku do ramene.Ta se ovšem nenechala a s radostí jí rány oplácela.Jejich hlasitý smích a výskání se ozývalo po celém parku.
Lily se už dlouho necítila tak dobře, jako teď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

četl/a jsi to?

Jo! 97.9% (46)
Ne! 0% (0)
Chystám se! 2.1% (1)

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | 4. května 2008 v 20:31 | Reagovat

dekuju za kapitolku broucku :-* uz se tesim na dalsi,vsak v Parizi pochytas nake napady snad.s tema komentarama s tebou souhlasim...napis te ji neco ne zbabelci :-D!?

2 jess ♥♥ jess ♥♥ | 8. května 2008 v 10:22 | Reagovat

prosímmmmmmmmm honem  dalsíííííí uzasna kapca sem zvedava jak to bude pokracovat

3 Anette Anette | Web | 19. května 2008 v 14:53 | Reagovat

skvela kapitolka, at uz je dalsi moc se tesim :)

4 peti8 peti8 | E-mail | 19. května 2008 v 19:58 | Reagovat

Krásna kapitola....myslím,že k nej nemusím nič dodávať.Iba to,že sa teším na ďalšiu a budem dúfať,že pribudne skoro. :) :D

5 Martynka Martynka | 26. května 2008 v 17:10 | Reagovat

skvela kapitolka sem hrozne zvedava jak se to to vyvrbi :D Mocinky se tesim na dalsi prosim prosim co nejdriv anebo dalsi kapca k vánocum! Mej se  krasne Martynka

6 Lili Lili | Web | 17. června 2008 v 16:50 | Reagovat

pani super!

7 wisty wisty | E-mail | Web | 27. června 2008 v 12:27 | Reagovat

je to fakt moc hezký, tak sem zase přidej další kapču, ju? :)

8 Phee Phee | 10. července 2008 v 19:13 | Reagovat

je to velmi zaujimave, kedy bude dalsia kapca??

9 šárka šárka | 14. července 2008 v 12:49 | Reagovat

dobrý těšim se na další kapči tak si pospěš

10 Padfoot a Prongs Padfoot a Prongs | E-mail | Web | 15. července 2008 v 16:52 | Reagovat

Čágos,

chtěly jsme se tě upozornit na blížící se sraz v Prostějově. Konkrétní datum je 26.7.2008. Byly bychom rády, kdybys přišla! Více informací na htttp://dychanky.blog.cz nebo na http://p-srazy.blog.cz

11 tejkinka tejkinka | 31. července 2008 v 19:29 | Reagovat

Prosím, vždyt už jsou to 2 MĚSÍCE, KDY BUDE DALŠÍ???

12 arya arya | 22. září 2008 v 21:57 | Reagovat

pis prosim dal please:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama