4.Měj se, kamarádko

19. dubna 2008 v 16:36 |  Vánoce 1970
Tak milé děti, příběh pokračuje.Nevím, co k ní říct, snad jen, že z ní mám dobrý pocit.A pište komentáře, jestli se líbí nebo nelíbí.příště by měla přibýt kapitolka dřív, neboť to už bude po přijímačkách a já budu mít víc času.Tak se mějte a piště komentáře

,,Dárky, kosmetika, oblíbené tričko,sada stříbrných náramků…."brblala si Lily pro sebe a všechny tyto položky balila do kufru.
Byl večer, 21. prosince a zítra se studenti měli rozjet do svých domovů na vánoční svátky a prázdniny.Lily rozčileně pobíhala po ložnici a dobalovala poslední věci, které si hodlala vzít k Pottrům.
Bonnie seděla na posteli v tureckém sedu a potichu sledovala kamarádčino počínání.věděla, že Lily musí být pekelně nervózní-ona sama by to asi nezvládla.
,,Nemám hraběte!Ach, kde si, můj záchranný Monte Christo!" hledala horečně rusovláska a jen tím zvětšila už tak obrovský chaos v ložnici.
,,Snad si ho nehodláš vzít sebou?"Bonnie povytáhla obočí.
,,Je to moje nejoblíbenější kniha, je to moje poslední záchrana!A ve společnosti Jamese a Siriuse ji budu potřebovat!"odvětila Lily a rozhodila rukama.,,Jdu se podívat do Společenské místnosti." A vyběhla s pokoje.
*******
Mezitím ve Společenské místnosti.
,,Tak co, Dvanácteráku, těšíš se?"zeptal se Sirius
,,Že váháš kámo, už aby to bylo!"odpověděl s úsměvem James a dal si nohy na stůl.
,,Já osobně Lily lituju, protože být neustále v společnosti takových paků, jako ste vy, to je o nervy.Místo, aby si odpočinula, tak ji z těch vašich blbinek chytne infarkt."řekl Remus a pro jistotu se skryl za nějakou knížkou.
,,Seš vůl, Náměsičníku." Řekl mu suše Sirius a hodil po něm hrst lentilek, které právě pojídal.Peter letící lentilky sledoval a jakmile popadali na zem, ihned se po nich vrhnul.Sirius se nad tím jen zhnuseně ušklíbl, otřepal se a odložil balíček.
,, Náhodou, kdo by nestál o to, aby strávil Vánoce s takovým borcem jako sem já?"polepšil si svoje ego Sirius a dal si ruce za hlavu.
James se zachechtal a Remus nasadil výraz mučedníka. Sirius si ovšem ničeho nevšiml, neboť se právě koketně usmíval na jednu partu páťaček, které seděly pár křesel od nich.
Najednou se hlasité dupání a od schodiště do dívčích ložnic přibíhala Lily.Jen se rozhlédla po místnosti a když je uviděla, rychle k nim zamířila.
,,Nenechala sem tu jednu svou knihu?Středně velká, v tmavě modré papírové obálce?"zeptala se jich a prohrabávala se nepořádkem na stolku.
,,Myslíš tuhle?" zvedl James knihu částečně zastrčenou pod Removo křeslo.
,,Jo, díky!"Lily se při pohledu na oblíbenou knihu usmála a natáhla se po ní. James však s knihou ucukl.
,,Něco za něco."
,,Jamesi, já pospíchám, nemám ještě všechno zabaleno a chci jít brzy spát."
Chytač ovšem jen umíněně kroutil hlavou.Dívka zkřížila ruce na prsou a nasadila naštvaný výraz.Když však viděla, že takhle Jamese nepřesvědčí, ruce svěsila a s tichým ,,fajn" se posadila na opěradlo křesla.
James se vítězně usmál a ukázal si prstem na tvář.Lily přimhouřila oči a k ničemu se neměla.James tedy knihu vzal a jenom tak si ji začal prohlížet.
To když Lily viděla, tvář ji ztvrdla a rychle se naklonila k Jamesovi (naprosto neměla zájem na to, aby James knihu prohlížel, neboť tam měla zaznačené některé pasáže, které se jí líbily a ručně připsané poznámky, které se značně týkaly jednoho chlapce).Jemně otiskla své rty na jeho tvář.Poté mu knihu vyškubla a rozeběhla zpátky do své ložnice.
Sirius to celé sledoval a když Lily zaběhla, poplácal zkoprnělého Dvanácteráka po zádech. ,,Teda brácha, to bylo hezký.Seš na dobré cestě.Jestli z vás nebudu po Vánocích pár, du do kláštera."
,,A toto když prohlásí slavný bradavický Casannova Sirius Black, tak už to je něco.Amen." dodal Remus a všichni tři chlapci se rozesmáli.
******
,,Kde ta ženská s tou svou trhlou kamarádkou vězí?"položil Sirius řečnickou otázku a dál ušlapával sníh.
Všichni tři stáli před hradem a čekali na Lily s Bonnie, aby společně mohli nastoupit do vlaku.Čas se pomalu blížil ke tři čtvrtě na deset a tak hrozilo nebezpečí, že jim vlak ujede.
,,Ženský" mudroval dál Sirius, ,,to si prostě nemůžou sbalit věci a adieu?!
Né, to ony na sebe musí naplácat honem ještě spoustu serepetiček, které jim stejně nepomohou, aby ze sebe udělali člověka…honem ještě rychle navonět se, že to pak cítíte na padesát stop od ní...."
,,No to víš, Blacku, všichni hold nejsou takový čuňátka jako ty, víš…Bonnie s Lily právě scházela schody, když k nim dolehlo Siriusovo hudrování.
,,No sláva, Booková se konečně uráčila a sešla k nám prachobyčejným lidem, kteří pokorně čekají, než se panička vyfintí, aby mohli konečně nastoupit do vlaku a odjet na prázdniny.Tedy ovšem ta předpokladu, že jim ten vlak neujede."Sirius měl zřejmě nabroušenou náladu.
,,Téda Blacku, ty seš dneska příjemnej jak vřed na prdeli."Bonnie přešla do bojovného postoje.
,,To víš, vidím tě a už je celej den v háji."
,,Taky tě miluju, Blacku."
,,Za to já tě nesnáším, Booková."
,,To byla ironie Blacku, pokud to tvá chorá hlavička nepochopila, ale jinak neboj naše sympatie jsou vzájemné."
,,Teda, teďs mě úplně dostala.Asi rozbrečím.Nemáte někdo kapesníček?"
,,Taková náhoda, vždycky je nosím, ale momentálně je nemám.Ale pokud chceš, můžeš se mi vybrečet na rameno.Ovšem to bych pak ten hábit musela vyhodit.A to by byla škoda ne?"
,,Tobě by neslušel ani děravej pytel od brambor, Booková, natož pak takovej hábit.Holt všichni nemůžou být tak oslnivě krásní, jako já víš."
,,Blacku, jak vidím, tvoje ego je na nejvyšší úrovni.Nesnesitelnější být už ani nemůžeš.Gratuluju ti, právě jsi dostal cenu ,,Blbec roku".
A za téhle velmi duchaplné konverzace došli až k vlaku.Na nástupišti se to jen hemžilo černými hábity, neboť v této špatné době všichni chtěli trávit co nejvíce se svými rodinami.
Nějakým nemožným způsobem si proráželi cestu stále houstnoucím davem, až se jim podařilo sehnat volné kupé ( tedy skoro volné, pokud nepočítáte jednoho prvňáka, kterého Sirius vyhodil dost neelegantním způsobem, za čemž si od Bonnie vysloužil peprnou poznámku),kde se mohli pohodlně usadit na dlouhou cestu domů.
******
,,Věž na bé šest."
Po šesti hodinách únavné jízdy se šel Remus projít, Sirius a James hráli šachy a holky od samé únavy a nic nedělání usnuly.Lily byla částečně opřená o stěnu a nohy měla položené na Jamesovi.Bonnie naopak byla opřená o Siriuse, který samozřejmě dělal, jako že mu to strašně vadí,ale James věděl, že je mu to příjemné.
Oba chlapci si jen tak povídali, vymýšleli nové žertíky a mysleli na svět venku.
Najedenou si Sirius jakoby na něco vzpomněl.
,,Jimmi, nepřijede letos na Vánoce ona, že ne?"
,,Nee, psal jsem našim a ti říkají, že letos jede někam jinam.Díky Bohu.Dokážeš si představit Lily a ji?By se popraly.Královna na čtyři e"
,,Máš recht, to by nedělalo dobrotu. Krásnej pocit, že ji neuvidím..no to je paráda.Už nás nebude furt otravovat…."
,,Jo, bude to krásný.Jen já a Lily, na procházce po zasněžené vesnici…"James slastně zavřel oči.
,,No jo ty náš romantiku.Aby ti to štěstí něco nezkazilo."
Do kupé vtrhl Remus.,, Za chvilku jsem v Londýně,měli by jsme se nachystat." A jen co to dořekl, začaly se za oknem objevovat první domy londýnského předměstí.
Kluci tedy probudily holky a začali se pomalu balit.Bonnie byla ze spánku tak omámená, že ani neseřvala Siriuse, když ji omylem stoupl na nohu.
Vlakem se ozvalo ostré zahvízdnutí píšťalky, jak pomalu zastavovali na nádraží King's Cross.Vystoupili z vlaku a stoupli si kousek od východu, kde měli čekat na pana Pottera.Zde se také rozloučili s Bonnie a Remusem, na které už čekali vlastní rodiny.
,,Měj se, kamarádko a piš mi, jak to tam vypadá.Já ti obratem pošlu kus svatebního dortu."loučila se Bonnie s Lily.Naposledy se pevně objali a hnědovláska se rozběhla ke svým rodičům.
Také James se Siriusem se s Remem rozloučili a pošeptali mu něco do ucha.na to se Remus rozesmál a práskl je oba do zad.Popřál Lily krásné svátky a hodně pevné vůle a odešel ke svým rodičům.
,,Tak kde je ten táta?Půl páté pryč a on nikde."díval se James netrpělivě na hodinky.
,,Volal mě snad někdo?"za Jamesem se vynořil vysoký muž v hnědém kabátě, s brýlemi mírně na křivo a béžovém klobouku.
,,Tati!Víš, jak sem se lekl!"
,,Vím a taky jsem to udělal schválně."řekl mu pan Potter.
,,To je od tebe hezký, že tak vítáš svého jediného syna, kteréhos půl roku neviděl."
,,Já vím."poplácal senior svého syna po zádech a zasmál se.,,Neboj se, rád tě vidím, synu.A tebe samozřejmě taky,Siriusi.Doufám, že ste moc nevyváděli-ikdyž, jak vás znám… a tohle musí být určitě Lily.Moc mě těším, James nám o tobě hodně vyprávěl."
,,Mě taky moc těší, pane Pottre.Jsem vám moc vděčná, že u vás můžu strávit Vánoce."
,,Vždyť přece není za co, jsme s Veronikou moc rádi, že tě tu máme.Aspoň se chlapci nebudou chovat jako kulové blesky.A říkej mi prosím tě Clarku.Ale teď už pojďte, určitě jste celý zmrzlí a hladový.Vera udělala výborné kotlety."postrkoval je pan Potter z nádraží.
,,Víš, můj táta je trochu upovídaný, tak si toho nevšímej."zašeptal James Lily.
Ta se ovšem jen usmála. ,,Je milý."
Jamese ta slova hrozně potěšila.
Vyšli před nádraží a schovali se do průčelí jednoho domu.Pan Potter vytáhl starý prasklý tenisák.
,,Všichni jste už cestovali s přenášedlem, že jo."otázal se jich. Přikývl a chytli se míčku.
Lily ucítila, jak se jí nohy odlepují od země, jak letí vzduchem.Krajina kolem se jí rozmazala do jedné velké barevné šmouhy.Na to ucítila prudký náraz do holeně, jak všichni popadali na tvrdou zmrzlou zem.Vstali a začali ze sebe oklepávat sníh.
Přistáli před zahradní brankou velkého dvoupatrového domu.
Lily se zdál úžasný.Celý dům byl kompletně zapadaný sněhem, z komína vycházel kouř.V dolních místnostech se svítilo a vycházela odtamtud příjemná jazzový hudba
Fascinovaně prošla brankou a nechala se Jamesem vést k domu.
Sirius se k ní naklonil a zašeptal jído ucha:,, Doufám, že se nebojíš psů nebo jakýkoliv jiných zvířat."
,,Ne…proč?"
Siriusova odpověď zanikla v zběsilém psím štěkotu.
Lily se otočila a viděla, jak se k nim obrovskou rychlostí řítí dva velcí huňatí psi s vyplazeným jazykem.
Pomalu udělala dva kroky dozadu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 peti8 peti8 | E-mail | 19. dubna 2008 v 21:00 | Reagovat

Krásna kapitola! Už sa teším na ďalšiu. Dúfam,že rýchlo pribudne. :-) :-D

2 jess ♥♥ jess ♥♥ | 21. dubna 2008 v 20:09 | Reagovat

no tak to se ti povedlooo me se to moccccccccc libi konecne si pridala kapcu tak honem dalsííííí uz se nemuzu dockat az stravej spolu vanoceeeeeeeee honemmmmmmmmmmmm dalsíííííííííííííííííííííííííííííííííí jen tak dal ♥♣♥♥♥♥

3 Lyra Lyra | E-mail | 24. dubna 2008 v 20:05 | Reagovat

tak je po prijmackach tak uz by si mohla pridat nakou kapitolku ne?se mnou mas inspiraci dost nezda se ti?tak se nemas uz na co vymlouvat

4 Ella016 Ella016 | Web | 25. dubna 2008 v 16:50 | Reagovat

je to dokonalý, já se tak těším na další část=)))))))

5 sara sara | 28. dubna 2008 v 14:10 | Reagovat

bezvadný už se těšim na další kapitolky

6 Martynka Martynka | 24. května 2008 v 19:06 | Reagovat

pls dalsi kapitolka moc se tesim:D Je to fakt nadhera

7 Anetka Anetka | 9. června 2008 v 9:10 | Reagovat

Už se těším na další...je to sranada(Black+Booková=OMG!)Zajímalo by mě, kdo to měl přijet k Potterovým a Lily by se s ní poprala....

8 wisty wisty | E-mail | Web | 27. června 2008 v 12:52 | Reagovat

jujky, to je fakt moooc hezký!! Kdy bude další kapča? doufám, že co nejdřív:)

9 tejkinka tejkinka | 31. července 2008 v 19:17 | Reagovat

Prosím kdy bude další kapitola, už se nemůžu dočkat, bude ještě nějaká???

10 terka terka | 7. října 2008 v 14:21 | Reagovat

prosím další kapču!!!!!!!!!!

11 pajinkappp pajinkappp | 27. října 2008 v 15:23 | Reagovat

Upe užasná povídka!! Rychle další kapču!!

12 Kattelinka Kattelinka | E-mail | Web | 13. listopadu 2008 v 17:37 | Reagovat

wow...nádhera....to sem zedava na Bonnie:-D a na Lily jak zvládne ty psiska:-D

13 nela nela | 30. října 2011 v 17:46 | Reagovat

Prosím, prosím další kapitolu

14 Nina Nina | 9. ledna 2012 v 20:34 | Reagovat

Prosím... je to úžasný... udeláš další kapitolu??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama