Únor 2008

Info k povídce

24. února 2008 v 19:56 Na konci světa
Na konci světa
Nastává konec světa-teda alespoň pro Jamese,když zjistí,že jeho veliká láska Lily Evansová se odstěhovala kamsi do neznáma.James nemá Lily zřejmě už nikdy vidět- to je nepřístupné.Tak se teda James vydává v závěsu svého nejlepšího kamaráda Siriuse-neboť ten,jak říká,musí zkouknout nové maso-na záchranou akci jménem Lily až kamsi za daleký oceán a všechna moře na úplný konec světa.
Postavy-James Potter,Sirius Black,Lily Evansová,Miranda Hopkins,atd…
Žánr:komedie,romantika
Před.délka-15 kapitol?


3.Bradavice a Prasinky

24. února 2008 v 19:54 | Hayddé |  Vánoce 1970
Uáá, Bonnie, chápeš to?Už jenom dva týdny do Vánoc.Já tam nepojedu!"vyšilovala Lily tiše uprostřed pátěční hodiny kouzelných formulí.Obě měli už zadaný článek dávno přečtený, takže se mohli vrátit ke své každodenní debatě Lily-Vánoce-Potter.
Bonnie jenom vyvrátila oči.Takhle to bylo pořád.Lily neustále střídavě prohlašovala-já tam nepojedu, asi sem se zbláznila.To pak bylo na ní, aby Lily neustále přesvědčovala, že tam jet musí, už to slíbila a že přece nestráví Vánoce sama.Nato se Lily uklidnila, na čemž za minutu začala zase, ale z toho důvodu, že nevěděla, co dát Jamesovi, Siriusovi a Jamesovím rodičům na Vánoce.
,,To už jsme probírali stokrát a po sto prvním ti říkám, běž se zeptat Jamese!Já ti asi těžko poradím, já je neznám.Ale tobě se nechce, což naprosto nechápu proč.Budeš s ním pořád a nechceš se sním sednout na pár minut do společenky?"
Lily se zatvářila, jako by jí právě oznámila, že pokud nepolíbí tlustočervovu zadnici, nedostane oblíbenou čokoládu.
,,Máš pravdu, samozdřejmě, zeptám se po hodině, jestli se nechce sejít večer ve společence, že se ho potřebuju na něco zeptat.Tak, to přesně udělám."mumlala si pro sebe Lily a dál nevědomky čmárala červeným inkoustem po obalu své knihy.
Bonnie se vítězně usmála, poplácala Lily po rameni a s zašeptaným ,,Tak se mi líbíš, brouku" se zaposlouchala do výkladu profesora Kratiknota o nadvznášecích kouzlech.
*****
,,Pottre…Pottre….no tak Jamesi, sedíš si na uších?!"volala svého vánočního zachranitele Lily s nervozním úsměvem.
James, Sirius a Remus právě vycházeli z učebny a chystali se jít na oběd, když je Lily s Bonnie v zádech doběhla. Chvíli oddechovala a pak se Jamese rychle otázala: ,,PotřebujusteboumluvitotěchVánocích!" vyhrkla, aby to měla co nejdřív za sebou.
James se tomu jenom usmál, mrknul na kamarády a šibalsky odpověděl: ,,Co žes to říkala Lily, ani trochu sem ti nerozuměl."
Lily jen něco zavrčela- no to jí dělá schválně!Proto jen zavřela oči, vydechla a zeptala se znovu.
,,Potřebuju poradit ohledně těch Vánoc nevím, co dát tvým rodičům pod stromeček a tak. Mohli by sme se tedy sejít třeba dneska ve společence a probrat to?"
,,Evansová, to skoro vypadá, jako bys měla zvala na rande!"usmíval se vítězně ten střapatec.
,,To teda,já se tě chci zeptat jen na pár věcí ohledně prázdnin a abys mi poradil.Když ale vidím, že ti to přejde krapet směšné", Lily si založila ruce na prsou a poklepávala nohou , ,,tak já si poradím klidně sama.Otočila se, jako by chtěla odejít.
James si zkousl dolní ret, pěkně mu to dala.Hodil pohledem po Siriusovi a ten ihned pochopil.Chytil Lil, otočil se ji k sobě a obtočil ruce kolem jejích ramen.
Lily se nechala, pobaveně čekala, s čím na ni vytasí.
,,Milá Evansová, přece by ses hned nečertila kvůli pár slůvkům, ne? Samo, že ti James pomůžeme. Tak co kdybychom zítra zašli všichni do Prasinek na vánoční nákupy?Já osobně nemám ještě nic, tam by se to hodilo, ne?Společně by ste vybrali s Dvanácterákem dárek jeho rodičům a pak bychom mohli zajít ke Třem košťatům na másloví ležák nebo na něco kapánek ostřejšího." Oznámil ji milým hlasem a koketně hýbal obočím směrem k Bonnie, ta však raději nereagovala a odvrátila oči.
Lily s úsměvem poslouchala Siriusův proslov a dělala, že o tom přemýšlí, přestože bylo už dávno rozhodnutá.Zkřivila ústa do podivné grimasy, podepřela si rukou hlavu a zavzdychla.
,,No co mám s vámi dělat, že."
,,No vidíš, jak to jde!"zatvářil se přímo bohémsky Tichošlápek a popláskal Lily po tvářích jako nějaké malé dítě.To ho ovšem ihned odtáhl James se slovy :,,Tak pozor Tichošlápku, moc mi na ni nesahej, ještě ji nakazíš!"
Sirius se zatvářil ublíženě. ,,To jako čím?"zeptal se ufňukaným hlasem.
James ho soucitně chytil za ramena a pohladil po vlasech.
,,No přece tou svou natvrdlostí a kapavkou." Usmál se vítězně James a odkráčel směr Velká síň.
*****
Při sobotní snídani se domluvili, že kluci počkají na holky o půl jedenácté před hradem. Remus s nimi nešel, neboť stihl ještě v pátek dostat horečku s angínou. Za to mu slíbili, že mu přinesou z Medového ráje nějaké cukroví.
Lily byla z výletu do Prasinek celá nesvá. Ráno si chtěla oblékat kalhoty na opak a u snídaně si dala k párkům místo horčice jablečnou přesnídávku.Když vycházela z hradu v úzkých tmavých džínách a černo-zeleném károvaném kabátku a viděla chlapce s uhlově černými vlasy a brýlemi nakřivo, úplně se jí roztřepaly ruce. Bonnie na ní zřejmě nervozitu poznala, proto se na ní povzbudivě usmála, aby jí dodala odvahy.Lily jí usměv mírně opětovala a společně zamířili k chlapcům, kteří na kraji cesty stavěli ze sněhu něco, co jen velmi vzdáleně připomínalo sněhuláka.
Bonnie se na to podívala a s posměšným šklebem a pozvednutým obočím poznamenala ironicky: ,, Pěkná práce, Blacku, co to má být, mrož v županu?"
Sirius se na ní zamračil a podíval se na jejich dílo:,, Tak abys věděla, Booková, je to velice cenné umělecké dílo: představuju ti Sněhuláka Pepika!"
Bonnie vyprskla smíchy. ,,Tak Sněhulák Pepík, jo? V tom případě se velice omlouvám, netušila jsem…!" a začala se klanět ,, sněhulákovi"
Sirius se na ni zazubil :,,Správně Booková, klaň se a kaj se! pros o odpuštění, žes urazila toto veledílo, které bude známo po celém světě….samozřejmě dokud se nerozpustí.Rozhlásej všude, že na bradavických pozemcích stojí vrcholné dílo umělce Siriuse Blacka a uvidíš, že se všichni začnou slézat, jenom aby na minutu spatřily a všechny ženy světa mi budou ležet u nohou!" básnil Sirius se zavřenýma očima a sepjal ruce k nebi.
,,No to určitě ty, Casanovo, to víš, že jo. My ti věříme, neboj se." Řekla kousavě Bonnie a otočila se k němu zády.
,, Půjdeme?"zeptala se Jamese a Lily a aniž by čekala na odpověď, vykročila po zasněžené cestě k Prasinkám.
Dvanácterák se jen podíval na Lily a oba dva se rozesmály a zamířili za Bonnie. Sirius nejdřív dělal hluboce uraženého, ale když viděl, že to zřejmě nikoho nezajímá, pokrčil rameny a rozeběhl se za svými přáteli.
*****
Bylo už něco kolem druhé hodiny, když James navrhnul , aby se rozdělili.On, že půjde s Lil a pomůže jí vybrat dárek pro jeho rodiče.Všichni souhlasili, jen lily s menšími rozpaky a Bonnie s trošku větším protestem.
,,Já sním nepůjdu!"
,,Copak, snad se mě nebojíš?"
,,Měla bych snad?"
,,No já nevím, co mě třeba v nějaké uličce napadne.."
,,Blacku!Já s tebou prostě nikam nejdu!"
,,Ale no tak, Booková, to byla jen legrace…navíc, v této nebezpečné době potřebuješ nějaký statečný doprovod." Sirius pyšně vypjal hruď.
,,To máš pravdu, ale já tady vidím jenom jednoho,ale ten už jde s Lily, takže to vypadá, že si budu muset poradit sama."Sesadila ho Bonnie.
Sirius na to nic neříkal, jen vystrčil bradu , sešpulil rty a s hlasitým ve čtyry u Tří košťat se otočil a odešel.
Bonnie se zamračila, vyvrátila oči a odpelášila za ním. Když Sirius viděl, že za ním utíká, schválně přidal do kroku, až skoro běžel. Na to se Bonnie zastavila a zřejmě něco velmi nelichotivého na něho křikla.Když neodpovídal, dupla nohou a otočila se jiným směrem.Sirius, který to pozoroval, se za ní nerozhodně vydal.
Když ji dohnal a chtěl obejmout kolem ramen, vyškubla se mu a o metr ustoupila.Tichošlápek tedy založil ruce za záda a vydal se tiše vedle ní.Bonnie to tak vydržela sotva dvě minuty a už musela něco říct.
Lily s Jamesem to všechno z dálky pozorovali a pobaveně se přitom usmívali. Ti dva byli vážně číslo. Když byli pohromadě, nemohli si prostě odpustit kousavé poznámky a posměšky.Ale jinak byli vcelku dobří kamarádi, pokud se ovšem navzájem nepokusili zabít.
,,Tak, kam se vydáme jako první?"zeptal se James své společnice.
,,Popravdě nevím, vůbec nic mě nenapadá, co bych jim měla koupit.Co vlastně tvoji rodiče dělají?"zeptala se zájmem Lily.
,,Táta dělá trenéra Liverpoolským střelám a máma má domácí výrobnu cukrovinek."odpověděl jí James.
,,Aha…to je celkem netradiční u kouzelníků, ne?"řekla tak trochu nesměle.
,,Tak trochu, ale baví je to.Táta dříve hrál na postu brankáře, ale před pár lety odešel raději dělat trenéra. Bez famfrpálu prostě nemůže existovat, stejně jako já, oba ten sport prostě milujeme. A máma? Tu pečení hrozně baví, peče úplně všechno- sirupové košíčky, hrozinkové pralinky,růžovou pěnu..ale i mudlovské cukrovinky-třeba harlekýn, větrníky a tak. Dělá to z radosti a proto má čím dál více zakázek.
Lily se na Jamese dívala skoro obdivně. Jak krásně mluvil o svých rodičích, to se jen tak nevidí,musí je mít opravdu hrozně rád. Vypadal tak roztomile!
,,Víš co, poď se podívat sem, tady snad pro tátu něco vyberem!"zátahl Lily James do obchodu Famfrpál a vše kolem něj.
Nakonec vybrali Příručku pro všechny trenéry aneb jak má vaše družstvo ještě větší šanci vyhrát. James říkal, že po této knize jeho otec už strašně dlouho touží.
A pro Jamesovu maminku nakonec koupila sadu kuchařského nádobí, které se nikdy nezašpiní a nezrezne.
,,Díky, tisíceré díky Jamesi, že si mi pomohl.Já bych jinak vážně nevěděla, co koupit."usmála se na Jamese Lily.Vypadala opravdu krásně, vlasy stažené do dvou uvolněných pletýnek, oči obtažené černou tužkou a řasy zvýrazněné řasenkou. Na rty si nanesla jemnou třešňovou růž. James měl sto chutí sevřít ji do náručí a už nikdy nepustit.Uvědomil si ale, že kdyby to udělal, celé by to zkazil. Na to byl ještě čas.
,,A teď ještě dárek pro Sirius, to bude taky problém."stáhla trochu obočí Lily.
,,Ale ne, nebude, Tichošlápek je nenáročnej, toho potěší každá volovina."odporoval jí James.
,,Myslíš?"zeptala se pochybovačně.
,,Určitě.Minulé vánoce mu dal Remus mimojiné jojo a ten z toho byl tak hotovej, že sme ho od toho nemohli tři dny odtrhnout.
*****
,, Juj, Jamesííí, pojď se podívat " volala Lily svého společníka k jedné nádobě plné čokoládových oveček , s šlehačkou místo vlny.
Oba byli právě uvnitř Medového ráje, kde se to přímo rojilo bradavickými studenty, kteří nakupovali vše od sirupových košíčku přes mrazivá lízátka po duhové čokolády.
,,Lily právě sem dostal úžasnej nápad!"sděloval nadšeně James Lily, když se díval na vaničku citrónové zmrzliny.
,,Jakej?" zeptala se podezřívavě Evansová. Nepochybovala, že to zase bude nějaká hovadina.
,,Pošleme Brumbálovi dárek na Vánoce!" odpověděl jí rozzářený James.
Rudovláska na něho koukala, jako kdyby spadl z Vrby Mlátičky. ,,Brumbálovi-dárek-na vánoce?" zeptala se pro jistotu.
,,No-tady tuto vaničku netající citrónové zmrzliny, Bertíkovy lentilky tisíckrát jinak a rybízové víno a k tomu hrací přání přející Veselé Vánoce!"Dvanácterák byl tím nápadem doslova unesen.
Když Lily viděla, jakou z toho měl James obrovitou radost, neměla to srdce mu říct, jaká je to hovadina. A nakonec, řekla si, proč vlastně ne? A s pomalu stejným nadšením s ním šla odnést balíček v zeleném papíru převázaném zlatou stužkou na soví poštu.
*****
Odpoledne ubíhalo vcelku rychle, takže než odbyli zvony nedalekého kostelíka čtvrtou hodinu, sešli se všichni čtyři-Sirius se překvapivě nevrátil po kouskách- v místní oblíbené hospůdce u Tří košťat, kde se občerstvili horkým máslovým ležákem a kouskem máslového dortu a zamířili zasněženými Prasinkami do Bradavického hradu.

2.Mám nebo nemám?

24. února 2008 v 19:53 | Hayddé |  Vánoce 1970
.kapitola-Mám nebo nemám?
,,Už si mu odpověděla, Lily?" zeptala se Bonnie své nejlepší kamarádky.
Bylo to 10 dní od toho Pottera pozvání a Lily stále se nebyla schopná vyjádřit, zda tu jeho nabídku přijmout.Většinu té doby byla zalezlá buď v ložnici a nebo v tom nejzažším koutě knihovny, kde nebyla někomu na očích.
,,Eh…ne."odpověděla Lily, aniž by zvedla oči od stránek časopisu TopČarodějka.
,,Lily!Někdy mu přece musíš odpovědět!Když to hodně brzy neuděláš, pomyslí si, že je ti to volny a to předpokládám není!Tak se konečně zvedni z té postele, sejdi schody a řekni, že přijímáš!"
,,Ty ses zbláznila!To mám němu napochodovat a říct: ,,Můj milý Pottre, s obrovskou radostí přijímám tvé pozvání na Vánoční svátky a už se strašlivě moc těším na to, že společně prožijeme dva týdny u vás doma!!"
,,Eh-jo?!?"
,,Bonnie!Já to myslím vážně!Kdybych přijala, byla bych s Pottrem 24 hodin denně, trávila s ním každou chvilku, jedla bych s ním u stolu a vůbec všechno!Vždyť ještě před 4 měsíci by sme se navzájem sežrali.A te´d s ním mám jet k němu domů!?"
Lily se rozčileně zvedla a rázně začala pochodovat po pokoji.Nakonec si sedla k nízkému stolku z mahagonového dřeva postaveného u okna a dala si hlavů do dlaní. ,,Já prostě nevím, co dělat!"
..Broučku!A to bys jinak chtěla trávit celé Vánoce sama tady na hradě?Já tu zůstat nemůžu,víš přece, že se můj brácha na svátky žení.Domů taky nechceš.A být sama na Vánoce?Radím ti dobře, přijmi to.Třeba to nebude tak zlý.Jak znám Jamese se Siriusem, ti určitě nachystají něco speciálního, aby to nebyli obyčejné prázdniny ( kdyby tak tušila, jakou měla pravdu!).Určitě si to užijete.Tak běž dolů a řekni mu, že teda přijímáš."
Lily nad tím pár minut uvažovala.Dívala se z okna na zasněžené pozemky a Zapovězený les.Vypadalo to kouzelně.Hagridova hájenka vypadala z dálky jako z perníku-celá obsypaná sněhem, jenom slaboučký kouř stoupal z komína a světlo z oken zářilo do dáli.Zamrzlé jezero nebylo pod nánosem sněhu téměř vidět, na vrchních větví Vrby mlátičky se tvořily droboučké rampouchy.Blízko hradu byl sníh rozbrázdění od dovádějících studentů.Vzdychla.
,,Máš pravdu.Jakmile ho potkám, řeknu mu to."ukončila debatu Lily, převlékla se do pyžama a zalezla pod peřinu.
,,Doubrou Bonnie". Popřála kamrádce a zavřela oči.
Bonnie, které se ještě nechtělo spát,vstala z postele a šla si číst svého milovaného Shakespira do Společenské místnosti.
Jen co za kamarádkou zapadly dveře, Lily otevřela oči a posadila se.Ani jí se něchtělo ani trochu spát.Chtěla jenom vyprovokovat Bonnie, aby jí nechala o samotě.
Otevřela první šuplík svého nočního stolku a vybrala z něj krabičku barevných a krabičku černých pastelů a pár skiců s tvrdou podložkou.Pohodlně se usadila a začala kreslit.To ji strašně bavilo.Už když byla malá, jenom co uviděla tužku nebo něco na psaní, o pár chvil později už na něčem zanechala stopu své přítomnosti.
Začala dělat nákres hlavy nějaké osoby-ty malovala nejraději, ať už skutečné nebo vymyšlené.
Začala přemýšlet-o ničem jiném než o tom Potterově návrhu.Stále byla na pochybách.
, Opravdu to můžu přijmout?Nebude to hloupé, na Štědrý den?Vždyť se s nimi skoro vůbec neznám.A navíc Potter!Proč zrovna on?Nikdo jiný by to nikdy neudělal.Ale on ano.Asi začíná dospívat nebo já začínám bláznit.Už skoro vůbec nedělá problémy, školní tresty téměř zmizeli.A jak je k ní teď celkově milý!Vždy, když jí potkal, se na ní tak krásně usmál, jak ten večer, kdy ji pozval.A vůbec se jí nevyptával, jestli přijme.Co když opravdu nemá zájem?Třeba si ze mě dělal legraci?!
Ne! Tohle by James nikdy neudělal, ani ten nový,ani ten starý.
Ale mě už vážně hrabe, celou dobu přemýšlím jenom o Potterovi!Měla by ses vzpamatovat, Evansová, nebo strávíš pěkných pár let v blázinci!'
Lily zatřepotala hlavou a podívala se na svůj výtvor a s překvapujícím údivem zjistila, že na kreslená postava se až příliš podobá chlapci s uhlově černými střapatými vlasy, oříškovýma očima a pokřivených brýlí.
Vzala kresbu a uložila ji do složky k ostatním.Nato odešla do koupelny provést večerní hygienu.
Vrátila se k posteli a na noční stolek odložila dva stříbrné prstýnky s naušnicemi.Potom konečně skočila do postele, zavrtala se do peřin a s myšlenkami na nebelvírského chytače usnula.
*****
,,Tak já du na hodinu,Bonnie.Než ty schody po ránu vylezu, bude mi to chvilku trvat." vstávala Lily od nebelvírského stolu a chystala se, že půjde na jasnovidectví.
Bonnie jen mávla rukou, jakože slyší a rozumí a dál si zaujatě četla Denního věštce opřeného o konvici s čajem a mazala si toast marmeládou.Občas se trochu netrefila, což mělo za následek, že měla polovinu rukávu od jahodového djamu.
Lily se tomu jenom ušklíbla a vyšla z Velké síně a začala vystupovat do sedmého poschodí.Ty schody, ty jí jednoho krásného dne zabijou.Tolik schodů po ránu, nic není horšího. , Proč ještě nezabudovali výtahu?Spostu lidí by to uvítalo!' pomyslela si trpce a vystoupila na odpočívadlo v pátém patře.Tam se na chvilku zastavila, aby si odpočinula.Posadila se pod obraz jakýchsi třech dam, které seděly v přepychových křeslech a vyšívaly jakási odporná koťata.
Opřela se o zeď a zavřela oči.Tak pár minut seděla, načemž se rozhodla, že je načase jít dál, když….
,,Hej Evansová, dobré ráno!"přiřítil se k ní objekt, kvůli kterému se zavírala v ložnici.
,No, někdy to přijít muselo.'blesklo Lily hlavou a otočila se k němu.
,,Dobré"odpověděla mu.
,Posaď se ještě chvilku, prosím.Musím se tě na něco zeptat."
Když se posadily, James začal:,Tak co,Lily, přemýšlela jsi o tom mém návrhu,alespoň trochu?"zeptal se jí na rovinu
Lily sklopila oči k zemi a tiše odpověděla:,,Přemýšlela..a ráda bych přijala,ale.."
,,Ale?"
,,No,víš,"Lily se zadrhla slova v krku, ,,víš, jde o to, že mi to přijde trošku hloupé vpadnou k vám do rodiny, ještě k tomu na Vánoce.Vždyť se skoro neznáme!"
James vzal Lily kolem ramen, otočil si jí k čelem k sobě a pověděl jí:,,Lily, co sou to za hlouposti!Je to přesně na opak:Já psal rodičům a ti mi to plně schválili a vůbec jim nevadí, že strávíš Vánoce s námi!Jsou naopak rádi, že tě poznají.Mnohokrát sem jim o tobě vyprávěl."
Lily byla úplně dojatá.Dívala se na něho a v očích ji pálily slzy.Takhle krásně se k ní žádnej kluk nikdy nechoval.James to řekl tak krásně…
,,Ach Jamesi…já…já teda přijímám.Hrozně ráda s vámi strávím Vánoce."Usmála se na něho.
,,No vidíš.Začni se těšit, protože to budou jistojistě ty nejlepší Vánoce, jaké si kdy zažila!Určitě si to užijem."pohladil jí po vlasech a pomohl jí vstát.
,,Ale teď už bysme měli jít na hodinu, jinak to pěkně schytáme, máme nejmíň 10 minut zpoždění!"
,,Počkej Jamesi, ještě chvilku."zastavila ho Lily chytnutím za ruku.
Ten se k ní otočil s otazníky v očích.
,,Chtěla bych ti hrozně moc poděkovat, tohle by nikdo jiný neudělal.Sem ti za to vděčná, že nestrávím Vánoce sama.A máš pravdu,už se pomalu začínám těšit."Jestliže předtím byla smutná, teď to byl pravý opak.Usmívala se jako sluníčko.
,,To mě těší.Ale teď už vážně musíme jít."odpověděl jí, chytl ji za ruku a vyšel vstříc hodině .

1.Pozvání

24. února 2008 v 19:53 | Hayddé |  Vánoce 1970
Lily Evansová seděla v pohodlném křesle u krbu a psala předlouhé pojednání do dějin ,,Vliv 2 světové války na kouzelnickou společnost".Když udělala za poslední větou tečku a unavená těžkostí učiva 7 ročníku si chtěla konečně odpočinout,vtrhla do nebelvírské společenské místnosti banda chlapců v čele s rozesmátým Jamesem Potterem.Ten,jakmile Lily spatřil,mrknul na své kamarády, a s hlasitým ,,čau Evansová" se svalil vedle ní do křesla.Ostatní členové party se ušklíbli a posadily se kolem nich.Remus Lupin si ihned vytáhl jakousi bichly s názvem ,,Slavní kouzelníci aneb byla opravdu Marie Stuartovna čarodějka?", školní Casannova Sirius Black se rozhlížel po své nové oběti a jejich nohsled Petr Pettigrew se posadil na koberec a okamžitě se začal ládovat sirupovými košíčky. James se na něho jenom s nechutí podíval a obrátil svou pozornost na dívku vedle sebe.Ta jen tiše seděla,měla zavřené oči a nic kolem sebe nevnímala.
James se na ni nemohl přestat vynadívat - tak moc pro něho byla krásná!Zrzavé vlasy staženy do křivého culíku, ofinka lehce odhrnutá z čela, na tváři lehký úsměv a maličké pihy kolem nosu tomu všemu dodávali pro Jamese neodolatelý půvab.
Najednou Lily otevřela oči
James byl ale do jejího tichého obdivování tak zažraný, že se hrozně lekl, když to udělala.
Lily jen v rychlosti prolétlo hlavou :´Proč se na mě tak díval? Tak pěkně.. a pomalu zbožně? Ne, to ne, Evansová, co ten tvůj chorý mozek zase vymyslel, to snad není pravda. Potter by se takhle nikdy netvářil..i když.. ne! Nech těch fantasmagorických myšlenek a hleď mu urychleně vynadat, co tak blbě na tebe čumí.'
,,Proboha Pottre, co se zas tak hloupě díváš!Copak si nemůžu alespoň na chvilku odpočinout, aniž bys byl ve stejné místnosti jako já?" zasténala
James opět pohotově odpověděl:,, A vadí ti to moc, Evansová, že se na tebe dívám?To víš, já prostě nemůžu odolat nedívat se na tebe, jak tady tak pěkně spokojeně ležíš, usmíváš se…pro mě je to prostě božský pohled"
,,Tak si hleď laskavě očumovat někoho jiného, kdo o to na rozdíl ode mě stojí!"
Sebrala nějakou knihu, kus pergamenu, svoje černé brko a začala něho zběsile psát.Nevšímala si ho.
James si podepřel hlavu o stůl před krbem a nahodil zbožný výraz.
5 minut pryč-nic
10 pryč- nic
15 minut- ,,Pottre, pro krista pána, nemůžeš toho alespoň na pár minut nechat?Já se tady snažím učit, jestli sis nevšiml." Zanic na světe by mu nepřiznala, že je z něho pekelně nervozní.
,,Ale jo, všiml."
,,To sem ráda.Takže teď toho laskavě nech."
,,A čeho vlastně?"
,,Toho, jak se na mě pořád díváš!" Lily se nervozně ošila
,,Ty seš ze mě nervozni, Evansová? Neboj, já bych ti nikdy nic neudělal!"teď se James usmíval vážně jako idiot
Lily převrátila oči, zabubnovala prsty do křesla, zhluboka se nadechla.
,,Ne Pottre, nejsem nervozni vůbec a z tebe ani náhodou,možná tak jedině, až tady Petigrew zhubne pár kil,Black se bezhlavě zamiluje a z Rema bude vlkodlak.
Sirius se na ni otočil, koketně zahýbal obočím a pravil:,,Co není může být" a mrknul na jednu šestačku pár křesel od Lily.
,,U Merlinovy brady, proč se tu s vámi ještě bavím.naprosto nechápu, kam tato ehm…magorovitá konverzace směřuje!"
,,Tak na to ti, má milá, mile rád odpovím!Tato úžasná konverzace směřuje k tomu, abych tě mohl pořád, má nekrásnější Lily Evansová, jestli by ses se mnou dneska nešla projít k jezeru?"A usmál se na ni svým nekrásnějším úsměvem, plným proseb o vyslyšení.
'Do pekla Lily, to je teda úsměv!A ty oči! Radši se do nich urychleně přestaň dívat, nebo mu kývneš na cokoliv a všechny ty roky odmítání by byli v koši.'
,,Ehm, Pottre, myslím, že tvou velmi lákavou nabídku budu muset odmítnout."
'Ty seš vážně blbka, Evansová, odmítnout tak krásnýho kluka!Co by jiná za to dalo!….já vím, teďka byl vážně sladkej, ale necháme to na jindy, jo?'
V Jamesově tváři se na zlomek vteřiny objevilo zklamání.zase to nevyšlo - a to to dneska vypadalo tak nadějně!No nic.Pak však nasadil usměvavý škleb.
,,Evansová, že ty se mě bojíš?"
,,Tebe?nedej se vysmát!A proč, proboha!" Lily nad tím jen překvapivě vykulila oči…i když..není to právě ten důvod, proč nepřijala??
,,No jasně Evansová, ty se bojíš těch chvil strávených se mnou!Ale já bych tě neukousl a nic ti neudělal.Jak bych taky mohl províst něco holce, kterou mám hrozně moc dlouho hrozně moc rád?"Povzbudivě na ni zamrkal.
Lily jen otevřela ústa, ale byla tak ohromená jeho slovy, že absolutně nevěděla, co k tomu dodat.
James se k ní nebezpečně blížil, až u ní byl docela a zašeptal Lily přímo do ucha:,,Mám tě hrozně moc rád, Lily.nechceš přece jenom jít?Já ti nic neudělám."
Lily se rychle vzpamatovala.
,,Já vím, já se tě nebojím, to vůbec.Sem jenom hodně unavená, víš."A odstoupila od něco o krok.
,,V tom případě mi dovol, abych tě pozval -když se teda nebojíš společných chvil se mnou- dovol mi, pozvat tě k nám na Vánoce a celé vánoční prázdniny.Se mnou přijedeš, se mnou odjedeš.Co ty na to?"
Tak jestli před tím neměla co říct, tak teď neměla nejmenší šanci.Šokovaně zůstala stát a zírala na něco s vytřeštěnýma očima
'Ona a k Pottrovi na Vánoce? Na celé vánoce? No to snad…'
,,Nu, co říkáš?Přijímáš nebo ne?"
James si celou situaci viditelně užíval.Musel se opravdu jenom usmívat nad Lilyiným výrazem.
,,To..to myslíš jako…vážně?"zeptala se pro jistotu
Naklonil se k ní a řekl:,,Naprosto."
Lily se na něho jenom podívala, otočila se na patě a útíkala po schodech do dívčích ložnic.
James se pro sebe sebevědomě usmál a svým kamarádům ukázal vztyčený palec na znamení snad polovičního úspěchu.
,,To snad není pravda, mu se to asi vážně povedlo!"zvedl hlavu od knihy Remus, ,,a já abych teď šel a přičaroval Křiklanovy kopyta.

Prolog

24. února 2008 v 19:52 | Hayddé |  Vánoce 1970
Grummauldovo náměstí 12,Londýn
Byl podvečer třicátého prvního prosince a na střechu domu číslo dvanáct v Grummauldově náměstí tiše padaly sněhové vločky.Nádech Vánoc byl všude vidět.Domy byli osvětlené barevnými svíčkami,z oken domů prokukoval vánoční stromeček.Z kostela nedaleko náměstí se ozýval sbor,který opěvoval příchod nového roku.Všude bylo veselo.Až právě na dům číslo dvanáct.
V kuchyni onoho domu seděli dva lidé-první byl muž postaršího věku,ušmudlaného a roztrhaného oblečení a smutného výrazu.Ten druhý byl sotva šestnáctiletý chlapec s černými rozcuchanými vlasy,zářivě zelenýma očima a nachovou jizvou na čele.Oba měli v rukou veliké hrnky s horkým medovým čajem.
V místnosti bylo ticho jako v hrobě,jen občas zapraskal oheň v krbu.Nakonec prolomil mlčenlivost chlapec.
,,Ty Reme, vyprávěj mi prosím něco o mích rodičích,o Siriusovi a vůbec o těch dobách,kdy vy ste chodili do Bradavic."Jméno ,,Sirius"téměř zašeptal.
,,A co bys chtěl slyšet, Harry,jak Dvanácterák s Tichošlápkem přeměnily velkou síň v džungli nebo?Nebo jak Severusovi očarovali hlas tak,že zněl jak kvakot žáby a přitom vyznával nehynoucí lásku profesorce McGonagallové??jak Křiklanovi přeměnili míchaná vajíčka v žížaly,zrovna když si je strkal do pusy?"u poslední vzpomínky se Remus hlasitě rozesmál
Harry se taky usmál při pomyšlení,jak Křik jí žížaly.Přesto však odpověděl
,,Vypravuj,jak se Lily s Jamesem dali dohromady ."
Remus zavřel oči a vzpomínal.
,,Mám ten poslední rok našeho působení v Bradavicích tak živě před očima,jako by uplynul teprve nedávno.Byl to ten nejlepší rok,jaký sem kdy se svými přáteli zažil.Stalo se tolik věcí!A opravdu,nejlepší bylo,když se ti dva dali dohromady.Začalo to někdy v listopadu- blížili se Vánoce a Lily seděla v křesle a psala nějaký úkol,takže James ihned využil své šance…
Remus se pohodlně usadil,natáhl si nohy a začal vyprávět.

Info

24. února 2008 v 19:52 | Hayddé |  Vánoce 1970
Vánoce 1977
Lily nemá kde trávit Vánoce- rodiče jí zemřeli před třemi roky a její sestra Petunie má svůj život, a v Bradavicích by jen nerada zůstala sama.Takže co jiného může James udělat, než že pozve dívku svých snů na Vánoce k sobě domů.Lily pozvání po krátkém váhání přijme- bude celé vánoční prázdniny u Pottra!Jenže co se nestane, náhoda je blbec - dny u Potterů zdaleka nebudou plné odpočinku a pohody, jak si James představoval.
Postavy: Lily Evansová, James Potter, Sirius Black, Jamesovi rodiče-Veronika a Clark Potterovi, Autp-Caroline Bartonová, Mischa Arnyová, …
Žánr:Romantika, komedie
Před.délka: nemám sebemenší tušení
Stav:rozepsaná

3.Jezero

24. února 2008 v 19:50 | Hayddé |  Jak Potter k Evansové přišel
Hvězdy se zrcadly v temné hladině bradavického jezera, jehož klidná hladina byla jen občas zčeřena vlnkou, kterou vytvořil lehký větřík v korunách stromů Zapovězeného lesa.
U jeho břehů se pásl a pil krásný jelen se svou družkou, když však zaslechly kroky studentů z hradu,kteří se spolu živě bavili, prchli do svého domova.
,,Hele ,támhleten jelen ,co utíká, vypadá přesně jako ty!"zvolala Lily.
James,jen to uslyšel,zaraženě zůstal a koukal se na ni.Obával se, že jejich tajemství je prozrazeno.
,,Jak,jak to myslíš,jako já?Copak já sem nějaké zvíře či co?"zeptal se.
,,Jamesi,nedělej se, já to o vás dávno všechno vím!"smála se jeho výrazu
,,A co všechno víš?"
,,Úplně všechno.Vím,že Remus je vlkodlak-to už dlouho a taky to,že vy ostatní jste zvěromágové."trumfovala ho.
,,A jak to?Nikdo to neměl vědět, že je Remus vlkodlak-To ví jen Brumbál,učitelé,my a Srabus-
,,Severus?"
,,Jo,Srabus,to je dlouhá historie,snad ti to někdy povím.Ale to,že my se umíme přeměňovat, to nevěděl nikdo.Až teď na tebe.Jak si to teda zjistila?"opakoval otázku.
,,No ,za 1.sem primuska, a to ne pro nic za nic, takže mi něco takového neuteče a ještě k tomu, když vás znám.A taky není nic těžkého dívat se z okna, víš?"
,,Z okna?Tos nás nemohla vidět, měli sme neviditelný plášť."James teď nevědomky přiznal, že něco takové vlastní.
,,Viděla sem dvoje páry nohou a Petra,j ak se přeměňuje u Mlátičky v krysu.Pak ten strom znehybněl a vy ste vlezli dovnitř.Do mi došlo, že ty nohy byli tvoje a Siriusovi.Po chvíli se na místě, kde jste zmizeli, objevil jelen, pes a vlkodlak.Krysa musela někomu z vás sedět na zádech."Teď už se Lily vítězně smála.
James si toho všeho musel sednou na kmán u jezera,ke kterému mezitím došli.
,,A jaks věděla, že já jsem jelen?"
,,Nevěděla ,prostě sem si tipla.Krom toho, proč by ti taky říkali Dvanácterák,že."
Chlapec tedy seděl a ani překvapením nedutal.Lily se tedy posadila vedle něho a pořád se spokojeně usmívala.
,,Ach jo,Evansová,já se z tebe zblázním.Tobě prostě nic neunikne."
,,Já vím!"
James jen zakroutil a hlavou a postavil se.
,,Tak co, Lily, půjdem si zaplavat? Můžeme si dát třeba závod."očividně chtěl už odvést řeč od Remusova ,,chlupatého tajemství".
,,Zaplavat?Závod?Ses bláznil ne?Já tam nepolezu!"
,,Ne?A proč pak?"
,,Protože,protože…protože je voda studená a já nechci být nemocná.!"
,,Evansová Lily, ty neumíš lhát.Moc dobře víš,že voda je teplá-vždyť je konec června.Ty totiž neumíš plavat.Nebo se jenom přede mnou stydíš?"Nyní se smál on a sundával si rifle.Košili už měl dávno dole.
,,Já plavat umím!"ohradila se dotčeně Lily a poznámku o stydlivosti radši přeslechla.
,,Tak to dokaž!Pojď do vody!"zašeptal jí do ucha, rozběhl se a s veselým povýsknutím skočil do jezera.
Lily se jen otřepala a taky se pomalu začala vysvlékat.
,Ach bože,před Pottrem jenom se spodním prádle!mě podrž teda!I když,mu to v těch trenkách tak sluší…'pomyslela si v rychlosti rusovláska a pomalu si to šinula k vodě.
No tak Lily,pohni přece voda je úúúžasná!"povzbuzoval dívku James, který se ráchal na břehu.
Ta si teda dodal odvahy a skočila za ním.
,,No vidíš, jak to jde!"smál se a plaval směrem ke středu jezera.
Lily udělala jen pár slabých temp za ním, ale jakmile necítila dno,rychle si to štrádovala zpátky.
,,Pottre, plav prosím zpátky, přiznávám se neumím plavat!"volala .
Nereagoval.
,,Jamesi,prosím,poplav zpátky.Něco mě tady chytlo za nohu."to už jí pomalu zachvátila panika.
Na toto se už James otočil a plaval k ní.
,,Co tě prosím tě chytlo za nohu?To byla prosím tě jenom vodní tráva!"smál se jí.
,,Ty seš vážně hovado, víš jak sem se lekla?A ty se mi tu ještě směješ!"nadávala na něho,i když i jí cukaly koutky úst.
,,Tu máš!" a začala na něho stříkat vodu.Ten se nedal a se smíchem a mnohem větší silou jí to oplatil.Tak se bombardovali nejmíň patnáct minut,dokud Lily vysíleně nevyhlásila příměří.
,,Jo, kdo se směje naposled,ten se směje nejvíc, že,Evansová!"smál se James a vyvalil se vedle k Lily,která si lehla na kamenitý břeh
,,Vidíš Pottre , já sem říkala,že tam nemám lízt, teď je mi kosa!"klepala se zimou.
,,Tak já tě zahřeju!"prohlásil James a přitulil se k ní.
,,Ne díky, to není,třeba, já to vydržím!"odsunula se Lily.
,,Dobře,jak chceš." A taky se odsunul. ,,Teď budeme nemocní oba dva."
Chvíli jen tak tiše leželi a pozorovali hvězdy.
,,Beru zpátky!"ozvala se najednou Lily a přivinula se zpátky k Jamesovi.
,,No vidíš!"usmál se spokojený James.
Pak opět byli chvíli po tichu.
,,Je to zvláštní,že?"řekla potichu Lily
,,Co je zvláštní?"odpověděl jí otázkou on.
,,No,tak všechno.Remus vlkodlak,Voldemort sílí,vycházíme Bradavice.A taky my."
,,Jak my?"
,,No,my.Řekněte mi někdo před rokem,že tady budeme ležet oba dva,tulíc se k sobě.Bradaviská primuska Evansová a nejlepší bradavický kapitán Potter."uchechtla se.
,,Co je na tom k smíchu?"zamračil se
,,Nic a přece všechno.Já jsem tě celých 7 let nenáviděla a teď tohle."
,,Nenáviděla?takže se něco změnilo.Co cítíš teď?"
,,Teď?zimu!"
,,Evansová,tohle je vážný!"
,,Já vím…ale nevím,co cítím…k tobě…možná … lásku…."
James se na ni podíval.Koukala na hvězdy nad sebou a usmívala se.
Podíval se tedy taky,právě v tom okamžiku padala hvězda.
,,Co sis přál?"tentokrát se na něho podívala.
,,Tohle." A políbil ji.
Pro oba to bylo něco úžasného.Jako dotyk motýlích křídel-lehký,ale jasný a důrazný,jako když se probouzí den.V tom polibku se projevila láska jasnější než ohěň a věrnost věčná,jako kdyby ji stvořil Bůh.

2.Kuchyně

24. února 2008 v 19:49 | Hayddé |  Jak Potter k Evansové přišel
,,No to snad ne,to jste tenkrát vážně byly vy?" zeptala se vysmátě i zároveň šokovaně Lily, když jí James vyprávěl už asi třetí příhodu ze svého pobertovského života při cestě do kuchyně.
,,Kdo jiný?Ale zasloužila si to mrcha jedna kočičí!Kdyby pořád nelezla po hradě a nešpehovala studenty,neměla by místo nosu prasečí rypák,zebrovaný tělo a místo pacek kopyta!"smál se při té vzpomínce James.
Přitom vyprávění a smání se jim cesta utekla rychle a než se nadáli,už stáli před obrazem ovoce.
,,Ehm..Jamesi?A jak dál?Tady žádné dveře ani nic podobného není, jenom ten obraz!"ptala se Lily.
,,No právě,obraz!"zašklebil se tázaný a polechtal jednu z hrušek na obraze.A než by Lily řekla famrpál, místo hrušky se objevila klika a James už za ní tahal a vstoupil do kuchyně.
Lily se radši na nic neptala a vstoupila za ním.A hned se u nich nashromáždila banda domácích skřítku zahalených jenom do jakýchsi čajových ubrouscích a klaněla se jim a pořád se vyptávala,co si urozený pán a urozená slečna přejí.
,,No,dali by jsme si dva velké hrnky horké čokolády, zmrzlinu a tác zákusků."ujal se řeči James a usmál se přitom na Lily.Ta mu úsměv opětovala a posadila k jednomu ze dřevěných stolků.Nebelvírský chytač nelenil a posadil se naproti ní.
,,Tak co, Lil, kam se chystáš po Bradavicích?zeptal se své vyvolené.
,,Asi..no,si bystozor.."řekla Lily, ,,a ty?"
,,proč zrovna bystrozor?nedbal její otázky.
,,No, já nevím..připadá mi to správné..bojovat proti,zlu,proti Voldemortovi".Jméno Pána zla téměř zašeptala…,,a ty?"zopakovala svou otázku
,,Já bych chtěl být taky bystrozor a to ze stejného důvodu jako ty."odpověděl jí a ona se na něho usmála.
,,Tak tady to je, prosím" zapištěl domácí skřítek a spolu s dalšími servíroval na stůl.Bylo toho opravdu požehnaně.Konvice plná horké čokolády,od zmrzliny jákákoliv příchuť a zákusky tam byli snad všechny možné druhy-šlehačkové věnečky,bombičky,kousky dortů,Mozartovi kuličky,tiramisu,prostě všechno,co si váš mlsný jazýček přeje.
,,Díky."zaradoval se James nad tou záplavou dobrot.
Lily se na to jenom dívala s očima dokořán.Tolik sladkostí snad ještě neviděl-kromě na hostině na začátku roku.
,,Nedífej se na to hak ,sem si, fočima to neshníš!"smál se James s plnou pusou.
Lily si tedy nalila čokoládu a zakousla se do jednoho z čoko-šlehačkových věnečků.
Takhle se smáli, jedli, pili nejmíň půl hodiny, dokud se nesvalili na lavice úplně přecpáni.
,,Já asi prasku"řekla Lily a stále se ještě smála když si vzpomněla,že James měl šlehačku s kokosem aji ve vlasech..
,,Jo jo,Já taky , máš můj souhlas.Takhle sem se teda dlouho nepřecpal!"odpověděl jí.
Chvíli jen tak leželi a odpočívalo po tom hodokvasu.Pak se Lily zvedla s tím, že už je na čase,aby se vrátili na kolej.James, i když nerad ,s ní souhlasil.Vyšli z kuchyně a dali se chodbou směrem k Nebelvírské věži.
,,Počkej Lily, máš na nose a na tváři rozmazanej tvaroh, vypadáš, jako kdybys dávala nějako masku-ta by ti stejně nepomohla!"hihňal se jí James.
,,Ha ha ha,",bouchla ho posmívaná hrudi.Ten se kvůli tomu stejně jenom víc rozesmál.
,,Hlavně že tys s tím kokosem vypadal, jako kdyby ti narostli šediny."to se pro změnu rozesmála Lily.
,,Hlavně že tys s tou zelenou polevou vypadala perfektně."oplatil jí to James.
,,Pořád líp než ty!"
,,Tak to není pravda!"
,,Ale je"!
,,Není!"
,,Je!"
,,Není!"
,,Je!"
,,Není!"
,,Je!"
,,Ale ne,není!"vyplázl na ni jazyk.
,,No jo,tady se projevila ta inteligence."zašklebila se na něho pro změnu ona.
,,Náhodou, já sem prudce inteligentní!"
,,Dobře, Jamii, když si to myslíš.Já ti to brát nebudu!"
,,Pochybuješ?!
,,Vůbec nééé!"
,,Ale já myslím že jo!"
,,Tak to si, mladý pane Pottre, myslíte zřejmě špatně!"
",Ale já myslím, že si to myslím dobře!
,,Já si zase myslím ,že ty si myslíš, že si to myslíš dobře.Jenže ty si to nemyslíš dobře!
,,Ne, naopak!!"
,,Jak,naopak?"
,,No,prostě cely naopak!"
,,No,ono je to stejně jedno,co si ty nebo já myslíme,když už sme stejně u Buclaté dámy, takže pane Pottre, dobrou noc!"otočila se a rázovala si to k obrazu.
James jí ale hravě dohonil.
,,Ale slečno Evansová, snad byste nechtěla jít už spát!"
,,Na rozdíl od vás, pane Pottre ,jo.Sem totiž přejezená a unavená,takže bych se chtěla jít vyspat!"
,,A nešla byste, slečno Evansová,se s mnou projít ještě na malilinkatou chviličku k jezeru?"otázal se jí usměvavě James a pohlédl jí do očí.
Na už chtěla něco odpovědět,když v těch jeho kukadlech uviděla prosbu,aby šla, touhu…a lásku??
,,No,když tak pěkně prosíš,na chvilku bych ještě mohla."svolila nakonec.
,,Nu,to sem rád." A podal jí ruku.
Ona jí váhavě přijala a tak se vydali směrem k jezeru,které o něco později mělo spojit jejich životy.

1.Pozvání

24. února 2008 v 19:48 | Hayddé |  Jak Potter k Evansové přišel
Tu slyšela z pravé chodby vedoucí do třetího poschodí hluk.Pak něco třesklo (asi nějak tak, když padá brnění:)) a už zdálky slyšela ty dva známé hlasy.
,,Víš co, Dvanácteráku,rozdělíme.Já půjdu rovně cestou směrem ke knihovně a ty běž tady touto chodbou doleva.Tak nás jako obvykle nechytí.Sraz u nás v ložnici.Jasan??"zeptal se bradavický Cassanova svého brýlatého kamaráda.
,,Rozkaz, kapitáne Tichošlápku"odpověděl mu jmenovaný a zabočil za roh.
A tu spatřil Lil, jak stojí přede dveřmi učebny a kouká se na něho.
,No nazdar, tak ten mi tu akorát tak chyběl ke štěstí' pomyslela si Lily
,,Nazdar Evansová"pozdravil ji široce se usmívající James.
,,Nazdar Potter" odpověděla mu, k jejímu překvapení vůbec né chladně, jak chtěla.
James si toho asi taky všiml, protože v zápětí, povzbuzen úspěchem, že na něho nezačne ječet se jí zeptal:,,Co taty děláš a ještě k tomu tak sama?"
,Pane bože, ať se furt tak krásně neusmívá,nebo se začnu chovat jako Blackova fanynka!'
,,Byla sem psát tu esej pro McGonagallku"odpověděla mu
,,Ty ji ještě nemáš?"
,,Jak vidíš,tak ne"
,,Jak je tohle možné?"(tuhle větu s oblibou říká náš učitel z fyziky!)
,,Ale kvůli jednomu zcvoklému klukovi s věčně rozcuchaným hárem" odpověděla mu s úsměvem.
,,Hmmm,tak toho inteligenta asi neznám, budeš mi ho muset někdy představit."odpověděl také se smíchem.
V tom zaslechli klapání podpatků.James se podíval na Lily ,ale ta se jen tvářila způsobem ,Sem zvědavá,jak to uděláš teď.Oba totiž toto klapání poznávali.A taky ten dotyčný se objevil hned vzápětí.Sama osobně,profesorka McGonagallová.
,,POTTRE!!!Co ste to zase s Blackem proboha provedli!Člověk si myslí , že když už měli sedmnáct, budou rozumní,ale ono ne!"řvala na něho
,,Ale paní profesorko,tak teď vůbec nevím,o čem mluvíte! Siriuse sem za dnešní odpoledne vůbec neviděl!"
,,Ano?A kde ste teda byl vy,pane Pottere?"
,,Já sem byl ehm…ho…."
,,On byl celé odpoledne se mnou, paní profesorko."řekla Lily, překvapená sama sebou, co to zase řekla.
,,Opravdu, slečno Evansová?"zeptala se ta můra podezřívavě
,,Opravdu,doučoval a pomáhal mi s tou esejí pro Vás,paní profesorko."
,,A proč vám s tím nepomohl např.pan Lupin, ten je přece rozumnější".
,,Remus byl dneska nějaký nemocný(že by úplněk?) a Potter nakonec může za to, že sem na přeměnu a ostatní předměty chyběla.Tak mi nabídl,že mi s tím pomůže."Teď už se Lily zářivě usmívala
,,No dobrá tedy, můžete jít." A odkráčela hledat viníka někam jinam.
James po celou dobu rozhovoru stál s málem otevřenou pusou a vykulenýma očima.Co se stalo, Lily mi pomáhá z průšvihu lží a ještě k tomu McGonagallové!!'
Lily se na Jamese otočila a když ho tak viděla, hlasitě se rozesmála.
,,Čemu se směješ, Evansová?"
,,Tobě"!
,,A proč mě"?
,,Ale nic, nech to plavat."
James chvilku zapřemýšlel a pak zakroutil hlavou.
,,Proč's mě z té louže zachránila, Evansová?
Lily se mu podívala do očí a odpověděla:,Víš , že ani nevím?Prostě mě to jen tak napadalo." A odkráčela na kolej
James se za ní chvilku díval a pak se k ní rozeběhl.
,,Evansová,stůj!"
Lily nedbala.
,,No tak, Lily,počkej přece.
To už se zastavila.James k ní doběhl.
,,Nechtěla bys se mnou jít někdy třeba na horkou čokoládu nebo tak něco?"zeptal se jí s světélkujíc nadějí v očích.
,,Teď, v červnu, horká čokoláda?"
,,A proč ne?Půjdeš teda?"
Lily se na něho chviličku dívala.
,Už to není ten puberťák,co jí každých sedm minut zval na rande a zaklínal všechny, co se mu nelíbí.Byl to kluk,do kterého se nejspíš zamilovala.'
Usmála se na něho způsobem, při kterém mu roztávala kolena
,,A jo, Půjdu.A kdy?"
,,No, co třeba hned?"
,,Hned?Vždyť za chvilku bude večerka!"
,,No a?Vádí to tomu?"
,,No,nevadí,ale….
,,Žádný ,ale' neexistujou!"
Chytl ji za ruku a táhl ji směrem ke kuchyni.
,,A kam na ni chceš vlastně jít?"zeptala se ho.
,,Do kuchyně přece, kam jinam.Domácí skřítkové dělají výbornou čokoládu!"